چهارشنبه 20 آذر 1398   14:49:01
آخرين ويرايش سایت
چهارشنبه 20 آذر 1398 14:33:04
امكانات صفحهبيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

1396/12/13 يكشنبه
مديركل استانداردفارس:كيفيت لبنيات توليدي استان فارس قابل قبول مي باشد
به گزارش روابط عمومي اداره كل استاندارد فارس از آنجاييكه محصولات لبني مشمول مقررات استاندارد اجباري مي باشد لذا توليد و عرضه آن بدون علامت استاندارد خلاف مقررات مي باشد.
مدير كل استاندارد فارس گفت : بازرسي و نمونه برداري كارشناسان اداره كل استاندارد فارس از كارخانجات توليدي لبنيات استان فارس در سال جاري حاكي از رعايت استاندارد ها در توليد و تداوم كيفيت قابل محصولات لبني استان مي باشد.
رهنما افزود: در حال حاضر 30 واحد توليدي لبني استان فارس فعال و براي 175  محصول خود پروانه كاربرد استاندارد معتبر دارند.
وي افزود: كارشناسان اداره كل استاندارد مستمرا از واحدهاي توليدي استان بازديد و بصورت سرزده نمونه برداري و محصولات را طبق استاندارد ملي ايران مورد آزمون قرار ميدهند كه در سالجاري علاوه بر مشاهده نتايج قابل قبول مورد بحراني خاصي در محصولات لبني مشاهده نگرديد.
مدير كل استاندارد فارس با تاكيد بر اينكه شير و فرآورده هاي آن مشمول استاندارد اجباري بوده و با توجه به مصرف اين فرآورده ها توسط عموم مردم لازم است اطلاعات مناسبي در خصوص نحوه نگهداري و مصرف فراورده هاي لبني به اطلاع عموم رسانده شود.
وي در همين زمينه افزود: عمر شير پاستوريزه محدود است و تا زمان مصرف بايد در يخچال نگهداري شودو علاوه بر اين دور از تابش مستقيم نور قرار گيرد زيرا شير بدليل داشتن تركيباتي مانند قند، چربي، پروتئين ، مواد معدني و PH مناسب يك محيط مستعد براي رشد ميكروبها ميباشد.
رهنما گفت: بدليل حساسيت فرآورده هاي لبني واحدهاي توليد كننده فرآورده هاي لبني براي ازبين بردن ميكروبهاي بيماري زا و كنترل ميكروب هاي غير بيماري زا از حرارت به دو روش استفاده ميكنند يك روش پاستوريزاسيون ميباشد كه محصولات توليدي به اين روش بايستي در يخچال نگهداري شود و بمدت چند روز مصرف شود روش دوم روش فرادما ميباشد كه در اين روش محصول توليدي بايستي در بسته بندي هاي 5 تا 6 لايه بسته بندي شده و لذا ميتوان اين محصولات را بدون باز كردن درب آن خارج از يخچال براي مدت حداكثر 6 ماه نگهداري نمودالبته پس ازبازكردن بايستي دريخچال نگهداري وزودمصرف شود.
 مدير كل استاندارد فارس مردم را به رعايت نكات زير كه بر گرفته از استاندارد لبنيات ميباشد توصيبه نمود
از خريد شير فله اي خودداري و شير پاستوريزه را حتما در يخچال نگهداري نمايند و از خريد كره و خامه غيرپاستوريزه به هر شكل خودداري و شير استريل يا فرادما را حتما پس از بازكردن در يخچال نگهداري نمايند.
وي افزود: از مصرف هر گونه بستني بارنگ مصنوعي و همچنين هرگونه محصول لبنيات بدون علامت استاندارد و تاريخ توليد و انقضاء خودداري نمايند.
رهنما همچنين تاكيد نمود كره پاستوريزه بسته بندي شده داراي علامت استاندارد تنها بمدت يك هفته در يخچال قابل نگهداري است و اگر قصد نگهداري براي مدت بيشتري را داريد حتما در فريزر نگهداري شود.
رهنما در پايان ضمن توصيه مردم به خريد كالاي داراي علامت استاندارد و دقت در خريد محصولات لبنيات كه در شرايط مناسب در مغازه ها نگهداري ميشوند از مردم خواست در صورت مشاهده هر گونه محصول غير استاندارد مراتب را به شماره پيامكي 10001517 پيامك و از اصالت كالا مطمئن شوند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
کلیه حقوق این پورتال متعلق به سازمان ملی استاندارد می باشد
.